Z jednej strony, aby zabezpieczyć dzieci z pierwszego małżeństwa lub z drugiej strony faworyzować małżonka z drugiego małżeństwa.

‎secret Friends
July 11, 2020
Disease, Supporter Wish Could conceivably Domain Things to do Variety, Gambling place Expansion
July 11, 2020

Z jednej strony, aby zabezpieczyć dzieci z pierwszego małżeństwa lub z drugiej strony faworyzować małżonka z drugiego małżeństwa.

Z jednej strony, aby zabezpieczyć dzieci z pierwszego małżeństwa lub z drugiej strony faworyzować małżonka z drugiego małżeństwa.

Ale kiedy jest na to właściwy czas?

2. W takim przypadku młodzi ludzie również muszą regulować swoją wolę

„Jest to absolutnie konieczne przy zawieraniu drugiego małżeństwa” – mówi prawniczka Susanna Perl. Z jednej strony, aby zabezpieczyć dzieci z pierwszego małżeństwa lub z drugiej strony faworyzować małżonka z drugiego małżeństwa. “” W szczególności postępowanie rozwodowe często trwa dłużej. Może się zdarzyć, że zdradzony małżonek sporządzi wolę na korzyść dzieci. Po prostu po to, aby współmałżonek, z powodu którego ktoś był rozczarowany, wyszedł z spadku i otrzymał tylko część obowiązkową ”- wie ekspert.

Ważne: chroń małżonków

Ale nawet w przypadku małżeństw z dziećmi, które są szczęśliwe, zdarzają się sytuacje, w których majątek należy przedwcześnie wzbudzić. Na przykład, kiedy oboje zbudowali razem dom. Jeśli współmałżonek umrze, osoba pozostająca przy życiu będzie musiała zapłacić dzieciom prawo do spadku. Nawet jeśli nadal są nieletni. W takim przypadku pieniądze musiałyby zostać zainwestowane ustnie do ukończenia przez dziecko 18 lat. Jednak w większości przypadków pieniądze nie są łatwo dostępne. Rezultat: dom musi zostać sprzedany. Każdy, kto wcześniej sporządził testament, chroni małżonka i dzieło wspólnego życia.

3. Co oznacza następstwo prawne?

Bez regulowanego spadku (testamentu) sukcesja prawna ma zastosowanie w Austrii. Małżonkowi przysługuje jedna trzecia spadku, pozostałe dwie trzecie przypada dzieciom. Od 1 stycznia 2017 r. Tylko zstępni i małżonek lub zarejestrowany partner mają prawo do części obowiązkowej. Rodzice i inni przodkowie nie otrzymują już części obowiązkowej z powodu reformy prawa spadkowego. Ale uważaj: prawo nie mówi, kto powinien otrzymać co z materiału genetycznego.

4. Kto zgodnie z następstwem prawnym pozostaje z pustymi rękami?

Na przykład osoby pozostające przy życiu, które nie otrzymują nic zgodnie z prawem, są małżonkami rozwiedzionymi. Nawet pasierbowie nigdy nie są prawnymi spadkobiercami. To samo dotyczy partnerów życiowych, którzy nie pozostawali w związku małżeńskim ze zmarłym, a także nie byli w zarejestrowanym związku partnerskim. Jeśli chcesz zostawić majątek tym ludziom, musisz sporządzić testament. Testament jest również bardzo ważny w przypadku małżeństw bezdzietnych oraz związków partnerskich, w których jedyny spadkobierca powinien być pozostały przy życiu partner.

5. Czy możesz sam zrobić testament w domu?

“” Tak, możesz to napisać ręcznie. Każdy, kto napisze to na komputerze, potrzebuje trzech niezależnych świadków. Przez niezależność rozumie się, że nie mogą to być osoby objęte testamentem ”- wyjaśnia prawniczka Susanna Perl.

6. Jakie wymogi formalne muszą być spełnione w testamencie?jak brac triapidix300

Testament odręczny musi zawierać datę, podpis i „Mój testament”. I oczywiście kogo chcesz wyznaczyć na spadkobiercę. „Ważne jest również, aby pomyśleć o tym, gdzie chcesz przechowywać dokument” – mówi prawnik. Wskazówka: zawsze zrób z tego głowę i trzymaj ją oddzielnie.

7. Jakie są zalety sporządzenia testamentu u notariusza lub prawnika?

Adwokaci i notariusze zwracają uwagę nie tylko na formalną poprawność testamentu. Oferują również złożenie i rejestrację dokumentu w centralnym rejestrze. Koszty stworzenia – w zależności od wysiłku – około 500 €. Ważne: Nawiasem mówiąc, testament można odwołać w dowolnym momencie; ostatni jest zawsze ważny.

„Spory spadkowe są często kontynuacją konfliktów emocjonalnych”

8. Jak najlepiej to zrobić w rodzinie?

Zasadniczo należy dokonać oceny swoich aktywów i pomyśleć o tym, co może odpowiadać komu w rodzinie. Prawo nie określa, kto dokładnie powinien otrzymać spadek. Zawsze możliwy jest sprawiedliwy podział. Wskazówka: wspólna rozmowa w zgromadzonej grupie byłaby dobrym pierwszym krokiem. „Spory spadkowe są często kontynuacją konfliktów emocjonalnych („ Zawsze wolałeś mojego brata ”. Te problemy należy wcześniej wyjaśnić” – radzi prawnik Perl.

9. W jakiej sytuacji spory spadkowe są nieuniknione?

Spory spadkowe pojawiają się zwykle wtedy, gdy ktoś z rodziny czuje się pokrzywdzony. Darowizna za życia może wywołać niezadowolenie w rodzinie. Jeśli np. Dziecko dostanie coś na sfinansowanie mieszkania, to spadek się skraca i ostatecznie dla wszystkich jest znacznie mniej. „W tym miejscu byłoby ważne, aby uwzględnić resztę dzieci i powiedzieć:„ W testamencie zostaniesz odpowiednio uwzględniony ”- mówi ekspert. Również trudne: jeśli ojciec rodziny poślubi nową kobietę i niekorzystnie wpłynie na dzieci z pierwszego małżeństwa.

10. Jakie są najczęstsze błędy w prawie spadkowym?

Wokół tematu dziedziczenia jest wiele półprawd i kłamstw. Prawnik Susanna Perl podaje klasyczny błąd: „Często słyszę zdanie, zwłaszcza od par niezamężnych:„ Tak, i tak mieszkamy razem od dawna, on / ona i tak odziedziczy automatycznie ”. Tak nie jest! ”„ To musi być regulowane przez wolę. To samo dotyczy: “” Piszę testament na komputerze i wtedy jest ważny. “” Źle! Świadkowie zaginęli. „„ Kiedy zostanę wyznaczony do testamentu, tak pozostanie. ”„ Źle! Szczególnie w sprawach rozwodowych małżonkowie mogą to zmienić w ostatnim dniu). Wskazówka: A będzie aktualizowany co kilka lat, jeśli zmieniła się sytuacja życiowa spadkodawcy i spadkobiercy.

11. Jak mogę kogoś wydziedziczyć?

To nie jest takie proste. W przypadku części obowiązkowej jest to praktycznie niemożliwe – należy ją przekazać każdemu dziecku lub żonie. Przykład: Ojciec chciałby wydziedziczyć to, co jego zdaniem jest nieudanym synem i przekazać wszystko swojej żonie i córce. Bez względu na to, co teraz pisze w testamencie: Obowiązkowa część pozostaje z synem. Zgodnie z następstwem prawnym (tj. Bez testamentu) syn otrzyma jedną czwartą spadku w tej konstelacji. Jego obowiązkowa część wynosi zatem jedną ósmą. Wyjaśnienie: W Austrii dzieci dziedziczą dwie trzecie, małżonkowie jedną trzecią. Obowiązkowa część to połowa tego legalnego spadku. Jeśli więc pokłóciłeś się z jednym ze swoich dzieci i chcesz je całkowicie wydziedziczyć, jest to trudne przedsięwzięcie. „Jeśli chodzi o część obowiązkową, przyczyny wydziedziczenia muszą być bardzo dokładnie sprawdzone” – mówi Perl. Tylko rażące naruszenia dziecka wobec rodziców – mówimy o czynach przestępczych – dawałyby swobodę cofnięcia części obowiązkowej.

12. Czy mogę również odziedziczyć długi?

Tak, ponieważ majątek obejmuje nie tylko majątek, ale także wszystkie długi. Jak tu postępować? Nigdy nie składaj bezwarunkowego oświadczenia o dziedziczeniu. W przeciwnym razie jako spadkobierca odpowiadasz również swoim prywatnym majątkiem. Ważne: zawsze możesz odrzucić spadek!

© Gaerner Perl_diema komunikacja _Walter J Sieberer

O osobie: Mag. Susanna Perl ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Wiedeńskim, a następnie przeszła szkolenie na mediatora. Od 10 lat jest zarejestrowanym prawnikiem i specjalizuje się w prawie małżeńskim i rodzinnym. Wraz z prawnikiem dr. Clemens Gärner prowadzi kancelarię prawną w 1. dzielnicy Wiednia. Oprócz wykładów jest również autorką książek specjalistycznych z zakresu prawa alimentacyjnego i majątkowego małżeństwa. Jest także komisarzem egzaminacyjnym do egzaminu adwokackiego

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie. Więcej na ten temat ▶Wygraj prawdziwe bezprzewodowe słuchawki JBL już teraz! (E-media.at) Nowy dostęp (yachtrevue.at) 8 powodów, dla których fajnie jest być singlem (lustaufsleben.at) Łososiowy burger krewetkowy z majonezem wasabi i ogórkiem miodowym (smak .at) W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (trend.at) 35 najlepszych seriali rodzinnych na temat śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at) Hulajnogi elektryczne w Wiedniu: Wszyscy dostawcy i Porównanie cen 2020 (autorevue.at)

Z wyjątkiem Dnia Wszystkich Świętych bardzo niewiele osób myśli o śmierci. Prawdopodobnie jest to również powód, dla którego zdecydowana większość Austriaków nie ma testamentu. Spory spadkowe należą do najbardziej emocjonalnych i gwałtownych ze wszystkich konfliktów prawnych. Co wziąć pod uwagę przy sporządzaniu testamentu.

1. Kiedy jest właściwy moment na przemyślenie woli?

Gdy ludzie się starzeją, zaczynają rozważać swoje dziedzictwo – i dopiero wtedy wielu decyduje się wymyślić plan. Ze wszystkich Austriaków, którzy ukończyli 60 lat, tylko jedna trzecia sporządziła testament. Ale kiedy jest na to właściwy czas?

2. W takim przypadku młodzi ludzie również muszą regulować swoją wolę

„Jest to absolutnie konieczne przy zawieraniu drugiego małżeństwa” – mówi prawniczka Susanna Perl. Z jednej strony, aby zabezpieczyć dzieci z pierwszego małżeństwa lub z drugiej strony faworyzować małżonka z drugiego małżeństwa. “” W szczególności postępowanie rozwodowe często trwa dłużej. Może się zdarzyć, że zdradzony małżonek sporządzi wolę na korzyść dzieci. Po prostu po to, aby współmałżonek, z powodu którego ktoś był rozczarowany, wyszedł z spadku i otrzymał tylko część obowiązkową ”- wie ekspert.

Ważne: chroń małżonków

Ale nawet w przypadku małżeństw z dziećmi, które są szczęśliwe, zdarzają się sytuacje, w których majątek należy przedwcześnie wzbudzić. Na przykład, kiedy oboje zbudowali razem dom. Jeśli współmałżonek umrze, osoba pozostająca przy życiu będzie musiała zapłacić dzieciom prawo do spadku. Nawet jeśli nadal są nieletni. W takim przypadku pieniądze musiałyby zostać zainwestowane ustnie do ukończenia przez dziecko 18 lat. Jednak w większości przypadków pieniądze nie są łatwo dostępne. Rezultat: dom musi zostać sprzedany. Każdy, kto wcześniej sporządził testament, chroni małżonka i dzieło wspólnego życia.

3. Co oznacza następstwo prawne?

Bez regulowanego spadku (testamentu) sukcesja prawna ma zastosowanie w Austrii. Małżonkowi przysługuje jedna trzecia spadku, pozostałe dwie trzecie przypada dzieciom. Od 1 stycznia 2017 r. Tylko zstępni i małżonek lub zarejestrowany partner mają prawo do części obowiązkowej. Rodzice i inni przodkowie nie otrzymują już części obowiązkowej z powodu reformy prawa spadkowego. Ale uważaj: prawo nie mówi, kto powinien otrzymać co z materiału genetycznego.

4. Kto zgodnie z następstwem prawnym pozostaje z pustymi rękami?

Na przykład osoby pozostające przy życiu, które nie otrzymują nic zgodnie z prawem, są małżonkami rozwiedzionymi. Nawet pasierbowie nigdy nie są prawnymi spadkobiercami. To samo dotyczy partnerów życiowych, którzy nie pozostawali w związku małżeńskim ze zmarłym, a także nie byli w zarejestrowanym związku partnerskim. Jeśli chcesz zostawić majątek tym ludziom, musisz sporządzić testament. Testament jest również bardzo ważny w przypadku małżeństw bezdzietnych oraz związków partnerskich, w których jedyny spadkobierca powinien być pozostały przy życiu partner.

5. Czy możesz sam zrobić testament w domu?

“” Tak, możesz to napisać ręcznie. Każdy, kto napisze to na komputerze, potrzebuje trzech niezależnych świadków. Przez niezależność rozumie się, że nie mogą to być osoby objęte testamentem ”- wyjaśnia prawniczka Susanna Perl.

6. Jakie wymogi formalne muszą być spełnione w testamencie?

Testament odręczny musi zawierać datę, podpis i „Mój testament”. I oczywiście kogo chcesz wyznaczyć na spadkobiercę. „Ważne jest również, aby pomyśleć o tym, gdzie chcesz przechowywać dokument” – mówi prawnik. Wskazówka: zawsze zrób z tego głowę i trzymaj ją oddzielnie.

7. Jakie są zalety sporządzenia testamentu u notariusza lub prawnika?

Adwokaci i notariusze zwracają uwagę nie tylko na formalną poprawność testamentu. Oferują również złożenie i rejestrację dokumentu w centralnym rejestrze. Koszty stworzenia – w zależności od wysiłku – około 500 €. Ważne: Nawiasem mówiąc, testament można odwołać w dowolnym momencie; ostatni jest zawsze ważny.

„Spory spadkowe są często kontynuacją konfliktów emocjonalnych”

8. Jak najlepiej to zrobić w rodzinie?

Zasadniczo należy dokonać oceny swoich aktywów i pomyśleć o tym, co może odpowiadać komu w rodzinie. Prawo nie określa, kto dokładnie powinien otrzymać spadek. Zawsze możliwy jest sprawiedliwy podział. Wskazówka: wspólna rozmowa w zgromadzonej grupie byłaby dobrym pierwszym krokiem. „Spory spadkowe są często kontynuacją konfliktów emocjonalnych („ Zawsze wolałeś mojego brata ”. Te problemy należy wcześniej wyjaśnić” – radzi prawnik Perl.

9. W jakiej sytuacji spory spadkowe są nieuniknione?

Spory spadkowe pojawiają się zwykle wtedy, gdy ktoś z rodziny czuje się pokrzywdzony. Darowizna za życia może wywołać niezadowolenie w rodzinie. Jeśli np. Dziecko dostanie coś na sfinansowanie mieszkania, to spadek się skraca i ostatecznie dla wszystkich jest znacznie mniej. „W tym miejscu byłoby ważne, aby uwzględnić resztę dzieci i powiedzieć:„ W testamencie zostaniesz odpowiednio uwzględniony ”- mówi ekspert. Również trudne: jeśli ojciec rodziny poślubi nową kobietę i niekorzystnie wpłynie na dzieci z pierwszego małżeństwa.

10. Jakie są najczęstsze błędy w prawie spadkowym?

Wokół tematu dziedziczenia jest wiele półprawd i kłamstw. Prawnik Susanna Perl podaje klasyczny błąd: „Często słyszę zdanie, zwłaszcza od par niezamężnych:„ Tak, i tak mieszkamy razem od dawna, on / ona i tak odziedziczy automatycznie ”. Tak nie jest! ”„ To musi być regulowane przez wolę. To samo dotyczy: “” Piszę testament na komputerze i wtedy jest ważny. “” Źle! Świadkowie zaginęli. „„ Kiedy zostanę wyznaczony do testamentu, tak pozostanie. ”„ Źle! Szczególnie w sprawach rozwodowych małżonkowie mogą to zmienić w ostatnim dniu). Wskazówka: A będzie aktualizowany co kilka lat, jeśli zmieniła się sytuacja życiowa spadkodawcy i spadkobiercy.

11. Jak mogę kogoś wydziedziczyć?

To nie jest takie proste. W przypadku części obowiązkowej jest to praktycznie niemożliwe – należy ją przekazać każdemu dziecku lub żonie. Przykład: Ojciec chciałby wydziedziczyć to, co jego zdaniem jest nieudanym synem i przekazać wszystko swojej żonie i córce. Bez względu na to, co teraz pisze w testamencie: Obowiązkowa część pozostaje z synem. Zgodnie z następstwem prawnym (tj. Bez testamentu) syn otrzyma jedną czwartą spadku w tej konstelacji. Jego obowiązkowa część wynosi zatem jedną ósmą. Wyjaśnienie: W Austrii dzieci dziedziczą dwie trzecie, małżonkowie jedną trzecią.